מנחה הועידה : אלון בן דוד

09:00

התכנסות ודברי פתיחה

09:30

"שנה בלי מכנסיים": wordpress.com ועולם העבודה העתידי

מה קורה כשישן פוגש חדש ? סקוט ברקן נטש את המוכר ויצא לנהל בחברה מהפכנית, ללא אימייל, משרדים או כללים.
WordPress.com הינה פלטפורמת הבלוגים הפופולרית בעולם והחברה העומדת מאחוריה, אוטומטיק, מוערכת ב- 1.1 ביליון דולר. הצלחת החברה מבוססת על כך שהיא קוראת תיגר על הנחות היסוד שלנו בנוגע לשיטות עבודה: באוטומטיק העובדים פזורים ברחבי העולם והאינטראקציה ביניהם מנוהלת ללא מיילים אלא דרך צ'טים ובלוגים. אין דד ליינים והחוקים בה מועטים. כל זאת מוביל לכך שהעובדים מפתחים ומעלים רעיונות יצירתיים וחדשניים עשרות פעמים ביום. סקוט ברקן, סופר ומנהל לשעבר במיקרוסופט, נכנס אל מאחורי הקלעים של החברה והחל לשמש כמנהל פיתוח בכדי לכתוב את ספרו הפופולארי "שנה בלי מכנסיים: WordPress.com ועולם העבודה העתידי". ספרו הוכרז כספר הטוב ביותר לשנת 2013 באמזון. סיפורו הנועז והמשעשע מלווה בעצות פרקטיות, למנהלים ולעובדים כאחד, ליישום שיטות עבודה שמניבות תוצאות יוצאות מן הכלל.

10:30

מיזוגים, רכישות ומה שבניהם

במציאות העסקית, מיזוגים ורכישות של חברות הפכו לעניין בשגרה.
כל מהלך כזה מוביל לתהליך של שינוי ואינטגרציה ברמת ההון האנושי, נהלי החברה, תהליכי העבודה ועוד.
ארגונים זקוקים לכלים ולידע לנהל את התהליך בצורה נכונה.
ההרצאה תעסוק בניתוח תהליכי השינוי והאינטגרציה משלב התכנון ועד לביצוע.
נבדוק מדוע רוב האינטגרציות נכשלות וכיצד מנהלים את התהליך בצורה מוצלחת.
בהרצאה יינתנו Case Studies מחב' טבע וחב' בינלאומיות נוספות

11:00

הפסקת בראנץ

11:30

גם מחר יהיה שינוי

חדשנות ויצירתיות כבר מזמן הפכו להיות ערך חשוב והכרחי להצלחת ארגונים.
בעידן שבו קצב החיים מהיר ולא פוסק, ערוצי התקשורת מול הלקוחות חייבים להיות יעילים, זמינים, פשוטים ונוחים בכדי לייצר חווית שירות חיובית. רביב צולר, מנכ"ל ביטוח ישיר, אשר חרטה על דגלה את ערך החדשנות ומובילה בתחומה בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת, ישתף כיצד ניתן למנף שינויים ומגמות בשוק לטובת הצלחת הארגון.

12:00

קבלת החלטות בתנאי אי ודאות

ההרצאה תעסוק בעיוותים וההטיות הנובעים מהאופן בו אנחנו מקבלים החלטות בתנאים של חוסר ודאות

12:30

We are the world

IFA - Israeli flying aid אותו יזמה גל לוסקי, הינו ארגון עצמאי, לא ממשלתי וללא מטרות רווח. הארגון מתמחה בסיוע לאוכלוסיות במצבי אסון וסכסוך, בהן השלטון הריבוני מונע מסיבות שונות קבלת סיוע - ובכך למעשה הופך את האסון לנשק השמדה המונית. בארגון חברים כ- 1200 מתנדבים מכל קצוות  החברה הישראלית - יהודים, בדואים, דרוזים, ומוסלמים - כולם אזרחי ישראל שתחת דגל אחד וללא הבדלי דת, גזע ומין, יוצאים להציל חיים. בהרצאה מרתקת זו תתאר לוסקי כיצד מתמודדים עם דילמה אתית ומצפונית מורכבת, בה החוק מונע הצלת חיים, תוך מתן דוגמאות מאירועי עבר בהם הארגון פעל.

13:00

הפסקת צהריים

מושב א'

Winds of Change - איך תראה המציאות שלנו בשנים הקרובות?

14:00

עידן המכונות השני

התמורות הקרובות בתקופה המכונה "עידן המכונות השני" יביאו לשינוי חד בתעשיית הידע האנושית והממוחשבת, ישנו את מקומות ודפוסי העבודה, ואפילו את הדרך בה אנו מתייחסים לכסף וליצירתיות. לא ניתן להתמודד עם העתיד שיגיע אלינו בשנים הקרובות, מבלי להתחיל להיערך אליו כבר כיום. בהרצאה נסקור את הכוחות המניעים את השינוי בתעשיית הידע, ונבין מי יהיו המנצחים הגדולים והמפסידים הגדולים בעידן החדש.

14:30

סינגולריות ויזמות משנַה עולם

הדרך הטובה ביותר לחזות את העתיד היא ליצור אותו!
העולם נע מהר מאד. יש יגידו אפילו מהר מדי. אינטרנט וסלולר, גנטיקה ורובוטיקה, רשתות חברתיות ומהפכת המידע.
במאה ה-21, מהפיכות הם היום-יום שלנו ונראה שהעולם משתנה לנגד עינינו. מה עושים עם כל העושר המסחרר הזה ואיך זה קשור לסינגולריות?
ארז ליבנה, שייצג את ישראל בתוכנית של מדענים ויזמים בנאס"א קליפורניה, בה דנו באתגרים הגדולים שעומדים בפני המין האנושי בעשורים הקרובים, ייספר על פרויקטים המשנים את העולם לטובה.

15:00

סביבת עבודה מעוצבת כמקדם תוצאות

היום יותר מבעבר, תחום העיצוב מקבל משקל רב יותר בעולם העסקים מתוך הבנה כי לעיצוב ישנה השפעה ישירה על החברה ועובדיה.
סביבות העבודה הופכות לחווייתיות יותר מאשר בעבר וזו רק ההתחלה.
GOOGLE לדוגמא וכן ארגונים נוספים השכילו לייצר סביבת עבודה נעימה, ייחודית וחדשה בכדי ליהנות מעובדים יצירתיים, בעלי מוטיבציה ויעילים יותר

מושב ב'

Maximizing Potential – הובלת שינויים מתוך הקיים

14:00

טאבלט לא צריך סימניה

הסביבה משתנה במהירות מתמדת, התרבות הדיגיטלית מראה את השפעותיה בכל תחום ולכן חדשנות היא גורם קריטי לכושר התחרות של כל ארגון.
עולם הדפוס כבר אינו מה שהיה – הספרים, המגזינים והעיתונים עוברים לפלטפורמה הדיגיטלית מתוך ההבנה שהיום המוצר צריך להיות נגיש ללקוח בכל מקום ובכל זמן.
ניר למפרט, מנכ"ל ZAP GROUP ומי שהוביל את המהלך ההיסטורי של החברה – מעבר מחב' מדריכי טלפונים מודפסים (דפי זהב) לחב' שמספקת את התוכן לצרכן במדיה הדיגיטלית,  יספר כיצד הוביל את השינוי הארגוני, מהם האתגרים שנאלצו להתמודד עימם ואיך הצליחו לנצל השינוי לטובת הארגון.

14:30

כמעט ושכחנו לחשוב

איך להכפיל את רווחיות העסק, כשההשקעה היחידה היא שכל?
לכל עסק יש מטרה ברורה ומרכזית- לקחת את העסק ולהגדיל רווחיות.
פעמים רבות בעלי עסקים ומנהלים אינם מתמקדים בבעיות-האמת  כגון כיצד נייצר יתרון על פני המתחרים שלנו, איך נהפוך ידע וניסיון וליתרון ריווחי ועוד.
.הם מנסים להגיע לתוצאה הרצויה ע"י בחירה בפתרונות יקרים ולעיתים לא יעילים – מחקרים, יועצים, השקעות נוספות וכו
מה שהעסק שלך צריך, זה משהו הרבה יותר פשוט: לחשוב.
אחרי שתעשה זאת, תיווכח שכל היתר יהפכו להיות טכניים וקלים יותר.
אז איך תחשוב נכון ותפיק מהעסק, מהעובדים ומהניסיון שצברתם את ה- "ביזנס שהמציא את הרווח שלו מחדש"? – על כך ידבר עדי קויצקי בהרצאתו.
ההרצאה תשלב דוגמאות מעסקים וארגונים שעשו זאת לצד שיטות וכלים מעשיים איך לבצע זאת בעסק שלך במהירות וביעילות.

15:00

יצירת שינוי חדש וצעיר בתל-אביב יפו

תל אביב-יפו הוכרזה כאחת הערים החדשניות בעולם, אך לא תמיד זה היה כך.
בכדי ליצור שינוי בעירייה או בכל ארגון ציבורי שבו הנהלים מוכתבים ע"י המציאות או ע"י הקיבעון למוכר ולידוע, יש צורך להכניס רוח חדשה וצעירה ובעיקר לחשוב שונה.
אסף זמיר, סגן העיר הצעיר ביותר בתולדות עיריית ת"א הצליח להוביל ולהשפיע על סדר היום בעיר ע"י קידום פרויקטים כגון דיור בר השגה, אינטרנט חופשי ברחבי העיר, פרויקט תל אופן ועוד.
בהרצאתו ידבר על תהליכי ההתחדשות העוברים על העיר תל אביב יפו בשנים האחרונות, יספר על מורכבות התהליכים מזוויות שונות ויראה כיצד משפיעים ומקדמים עשיה חדשה.